Blog będzie o najlepszym polskim zespole,fenomenie ostatnich lat Ich Troje.Będzie także o Virgin,Mandarynie.
piątek, 26 maja 2006
O Michale!

Michał Wiśniewski to niekwestionowana gwiazda polskiej popkultury. Jest osobą bardzo charakterystyczną, ponieważ nieustannie wzbudza wiele emocji wśród Polaków. Ma wierne rzesze sympatyków, a jednocześnie przez wielu jest nieakceptowany ze względu na swój sposób bycia, ubiór czy wygląd.

Nic nie zapowiadało takiej kariery, gdy Michał urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. Dzieciństwo spędził w Niemczech, a po maturze wrócił do Polski. Jak każdy młody człowiek próbował zarobić na siebie i chwytał się różnych zajęć. Mało kto wie, że pracował nawet w hurtowni cebuli, a niedługo później sprawdził się jako prawdziwy biznesmen, zakładając ze wspólnikiem firmę produkującą plastikowe karty rabatowe. Po pewnym czasie doszedł jednak do wniosku, że nie jest to rzecz, której chciałby poświęcić się przez resztę życia. Jego pasją była muzyka, więc postanowił z okazji dwudziestych urodzin wystawić... musical.

Pomysł ambitny, lecz aby go zrealizować musiał znaleźć osoby, które zaśpiewałyby żeńskie partie wokalne. Pomagał mu w tym Jacek Łągwa - kolega polecony przez znajomych muzyków. Najlepszą kopalnią talentów okazał się klub karaoke założony przez nich w Łodzi. Tam poznali Magdę Pokorę, studentkę socjologii i przyszłą żonę Michała. To był początek Ich Troje.

Michałowi ciągle było jednak mało muzycznych doznań, założył więc w międzyczasie kolejną formację - SPOOKO, z którą wydał krążek "SPOOKO to tylko płyta (kaseta)". Jednocześnie zespół Ich Troje zyskiwał coraz większą popularność, zdobywając liczne nagrody na festiwalach muzycznych.

Sukcesom zespołu towarzyszyły zmiany w życiu osobistym. Michał rozstał się z żoną, by 11 lutego 2002 roku wziąć ślub cywilny z Martą "Mandaryną" Mandrykiewicz, tancerką przez wiele lat współpracującą z zespołem Ich Troje. Cztery miesiące później urodził się im syn Xavery Michał.

Rozpoczął się "gorący" okres w życiu Michała, który stał się gwiazdą polskiego showbiznesu. Odpowiedzią na wzmożone zainteresowanie prasy był film biograficzny "Gwiazdor", w którym Michał rozprawił się z przeszłością i atakami dziennikarzy kierowanymi w jego stronę. Film wzbudził duże kontrowersje. I tak już zostało do dnia dzisiejszego. Michał stał się najbardziej charakterystyczną postacią polskiej sceny muzycznej.

Kilka tygodni po premierze filmu na antenie TVN ukazał się odcinek pilotażowy nowego Reality Show "Jestem Jaki Jestem" z udziałem rodziny Wiśniewskich. Przez 3 miesiące Michał mieszkał w willi naszpikowanej kamerami w podwarszawskim Józefowie. Jego życie 24 godziny na dobę śledziła ekipa realizacyjna i miliony Polaków.

W sierpniu przyszła na świat córka Fabienne Marta, a zimą odbył się najbardziej spektakularne show, jaki zgotował swoim fanom Michał. W lodowej krainie na dalekiej północy, w bajecznej scenografii 10 grudnia 2003 r. wziął ślub z Martą. Cztery miesiące później fani znowu przeżywają szok. Na konferencji prasowej w Hotelu Europejskim Michał ogłasza decyzję o rozwiązaniu zepołu Ich Troje.

Jednak to nie koniec jego przygód. Jesienią 2004 roku rozpoczął zdjęcia na planie filmu "Lawstorant", w którym zagrał jedną z głównych ról. 12 grudnia 2004 r. zespół Ich Troje zagrał ostatni koncert, natomiast 18-go w programie BAR swój debiut miała nowa formacja - Red Head, w skład której oprócz znanego wszystkim frontmana weszły cztery dziewczyny grające w lubelskim zespole MATKA. Niegasnąca popularność zespołu sprawiła jednak, że Michał przyznał się do błędu i zdecydował reaktywować Ich Troje. Tak rozpoczął się nowy etap w życiu zespołu i naszego bohatera...Archiwum